Press "Enter" to skip to content

 Kokią urną pasirinkti, kad ji taptų nepamirštama?

Laidojimo urnos perkamos ne kasdien, natūralu, kad kils daug klausimų, kaip išsirinkti tinkamą. Urna yra svarbus mylimojo apsisprendimas, nes šis aksesuaras ne tik funkcionuoja praktiškai, bet ir yra nuolatinis atsisveikinimo su mylimu žmogumi prisiminimas. Kadangi galima rinktis iš daugybės formų ir spalvų, lengva pasiklysti gaminių gausoje. Štai kodėl sukūrėme bendrą vadovą, kuris padės jums pasirinkti geriausią ir poreikius atitinkančią urną.

Kuo remiantis rinktis urną?

Urną rinktis reikia pagal savo norus ir lūkesčius, tačiau ekspertai pataria: urną rinkitės pagal dydį, kainą ir išskirtinumą. Jei nuspręsite urną užkasti į žemę, urnos dydis neribojamas – galite laisvai rinktis. Tačiau, jei planuojate laikyti urnas kolumbariume, gaukite daugiau informacijos apie tinkamo dydžio kolumbariumą. Taip pat įvertinkite, ar ateityje šioje nišoje bus kitų urnų, ar tai bus vienintelė urna vietoje. Nepamirškite mąstyti išmintingai.  Urnoms gaminti naudojamos įvairios medžiagos – akmuo, medis, stiklas, metalas, plastikas, molis ir kt. Galima įsigyti ir iš organinių medžiagų pagamintų urnų – tokios urnos suyra per trumpą laiką po užkasimo. Urnos svoris, kaina ir išskirtinumas priklauso nuo medžiagos. Jei planuojate laidotuves lauke, atsižvelkite į metų laiką ir oro sąlygas. Jei urna bus laikoma kolumbariume, įvertinkite jos naudojimo laiką. Galima rinktis pagal dizainą. Jei mėgstate puošnų dizainą, rinkitės urnas iš stiklo ar akmens, ypač jei jas laikote namuose. Svarbus ir biudžetas, kurį galite skirti urnai, todėl prieš pirkdami turite tai apsvarstyti. Kremavimo urnos gali būti nuo labai paprastų iki nebrangių ir brangių iki unikalių. Sunkiais laikais, norint sutaupyti, išlaidos gali atrodyti didelės, tačiau svarbu neviršyti jūsų lūkesčių. Nesąžiningi laidotojai kartais slepia urnos kainą nuo komunalinių mokesčių – netapkite šios aferos auka, žinokite, kiek kainuoja urna ir kitos laidojimo paslaugos.

Urna turi patikti artimiesiems ir priminti mirusįjį

Urna yra su dvigubomis kapsulėmis ir be kapsulių. Renkantis urną, reikia žinoti, kur padėti mirusiojo pelenus. Yra du būdai: pirmasis – supilti pelenus į specialią kapsulę, o po to kapsulę įdėti į urną, antrasis – supilti pelenus tiesiai į urną ir ją uždaryti. Čia nėra esminio skirtumo – abiem atvejais pelenai yra saugūs ir gerai laikomi. Vieta, gėlės, muzika, spalvos – jei viskas bus gerai, aplinka bus graži. Organizuodami laidotuves visada atsižvelkite į metų laiką, mirusiojo amžių ir religines ypatybes. Natūralu, kad urna dažniausiai būna laidotuvių centre, todėl renkantis reikėtų atsižvelgti ir į kitus laidotuvių atributus – visas svarbias detales derėtų sujungti į visumą. Būkite atsargūs rinkdamiesi urnos pardavėją, nes visuose regionuose yra ir prastesnės kokybės produktų. Rizika mažesnė, jei nesirinksite pačios pigiausios urnos, tačiau rinktis brangiausią urną gali ir neapsimokėti. Pasikalbėkite su pardavėju ir paklauskite gamintojo.